Дихання – основа життя.  А головне завдання будь-якого учня школи вокалу для початківців – навчитися правильно дихати.  Людина може не пити і не їсти тривалий час.  А от не дихати більше кількох хвилин він не може.  Стан організму більшою мірою залежить від того як людина дихає, ніж від того, що він їсть і п’є.

Вчені стверджують, що в повсякденному житті людина використовує тільки верхню частину легенів, складову 1/5 від їх загального обсягу.  А легкі є основним елементом процесу обміну речовин в організмі.  При порушенні газообміну організм реагує дуже швидко.  Основними першими ознаками є нездоровий стан шкіри.

Як діють уроки вокалу на організм

Регулярні уроки співу змушують учнів вокальної школи постійно змушувати легкі посилено працювати.  Курси вокалу сприяють тому, що через легені проходить набагато більший об’єм повітря, ніж зазвичай.  При цьому відбувається якісне збагачення всіх тканин організму киснем.  В результаті посилюється обмін речовин і поліпшується процес регенерації клітин, а значить, призупиняє процес старіння.

Як діють уроки вокалу на психологічний стан

Дихання є єдиною функцією людини, яка може регулюватися і вегетативною нервовою системою (ВНС), і за допомогою усвідомлення і зусилля волі.  У своєму роді, дихання є «мостом» між ВНС і нашим усвідомленим розумом.  За допомогою цього «мосту» ми можемо впливати на стан нашої нервової системи.  Щоб зменшити або підсилити нервову напругу, досить кілька хвилин відповідним чином подихати.  Це легко перевірити.

Ми всі знаємо, що щоб заспокоїтися, потрібно дихати глибоко і рівно.  А спробуйте, перебуваючи в спокійному стані подихати часто, коротко і плутано.  Ефект на обличчя.  З’являється відчуття неспокою, хочеться відразу ж якось діяти, кудись бігти, щось робити.  Як при стресовій ситуації.

Так що робота з диханням, а відповідно заняття вокалом, дуже корисні для тих, хто страждає вегето-судинною дистонією, нервовими розладами і панічними атаками.

вівторок квітень 13th, 2021
Category: Статті