ПозвонитьПозвонить
Viber BotViber Bot
Telegram BotTelegram Bot
InstagramInstagram

Частина друга: як музика нас лікує


Минулої статті ми говорили про те, яку роль, на думку відомих філософів, грають музика та спів у житті людей. Перейдемо до ролі в медицині.
Заняття вокалом застосовувалися для лікування недуг ще з давніх часів:

  • У Стародавньому Єгипті хоровим співом лікували безсоння.
  • У Стародавній Греції уроки співу прописували при радикуліті та розладі нервової системи.
  • Церковний спів протягом століть і до цього дня вважається цілющим і здатним вилікувати масу хвороб. І насамперед, воно цілюще для самих співаків
  • У китайській музиці є музичний лад – пентатоніка, що базується на п’яти тонах, що відповідають п’яти природним елементам: землі, металу, дереву, вогню та воді, які, у свою чергу, відповідають селезінці, легені, печінці, серцю, ниркам. Вважається, що енергія музики рухається всередині людського тіла за певними меридіанами, які зв’язують органи.

Список можна продовжувати нескінченно. Практично кожна культура, включаючи слов’ян, у різні часи використовувала співи для лікування.

Осмислити механізм впливу співу на організм людини на науковому рівні вперше вчені спробували у 17 столітті. На сьогоднішній момент позитивний вплив співу та музики вже доведено результатами багатьох експериментів. Тому уроки вокалу для дітей є невід’ємною частиною навчання у школах та дошкільних закладах.

Співати дуже корисно. Естрадний вокал – це насамперед правильне дихання. А воно є важливим фактором здоров’я. Під час хвороби голос людини змінюється. Ми чуємо це навіть без використання спеціальних інструментів. Скільки разів ви чули від інших людей запитання: «Ти що, захворів?», коли почувалися погано? При тому, що запитувач міг вас навіть не бачити, а говорити з вами по телефону.

Вчені з’ясували, що кожен наш орган має свій голос. «Звучання» здорових та нормально функціонуючих органів відрізняється від «звучання» органів хворих. І це звучання можна скоригувати за допомогою звуку, що видається нашим власним звуковим апаратом – голосом.

Вокалотерапія – лікування співом, що вже активно використовується в багатьох країнах світу для усунення психологічних та фізіологічних розладів.
Поговоримо про це докладніше у наступній статті нашої школи естрадного вокалу.

п'ятниця грудень 10th, 2021
Category: Статті