ПозвонитьПозвонить
Viber BotViber Bot
Telegram BotTelegram Bot
InstagramInstagram

Поговоримо про те, як відкривати рот під час співу


Багато з тих, хто тільки починає займатися постановкою голосу, задаються питанням, як правильно відривати рот під час відтворення тих чи інших звуків. Ви, напевно, помічали, що оперні співаки відкривають рот досить широко, опускаючи нижню щелепу. Вона нібито відходить під дією власної ваги. При цьому губи набувають форму кола. При співі сопрано на верхніх нотах додатково напружуються м’язи щік, і виходить ніби невелика усмішка з сильно відкритим ротом.
Враховуємо індивідуальні особливості голосового апарату
При відвідуванні вокальної школи, ви дізнаєтеся, що рот можна відкривати десятками способів. І кожен з них буде допомагати створенню певного звуку. На уроках вокалу ви знайдете свої способи, коли станете помічати, що звук виходить таким, а тепер таким. Адже, незважаючи на загальні техніки, особливості будови голосового апарату у кожного різні. Наприклад, дві знамениті оперні співачки Мирелла Френні і Рената Скотто, при виконанні одних і тих же нот відкривали рот по-різному. Це добре помітно на фотографіях з їх виступів. В інтерв’ю Френні заявила, що якби вона відкривала рот як Скотто, то не могла б співати правильно.
тренуємо техніку
Ротова порожнина є своєрідним «рупором», що підсилює звук, виданий голосовими зв’язками. Але багато початківці відвідувачі курсів вокалу забувають, як то кажуть, відкрити рот під час співу. Точніше, вони його відкривають, але не досить широко – до стану невеликої щілини, в яку просто не може пройти досить звуку. Відкривати рот «до упору» теж не рекомендується. В цьому випадку щелепу може затиснути гортань.
Вибрати правильне положення щелепи і губ для видання певного звуку допоможе педагог по вокалу. Але стежити за цим необхідно не тільки під час занять, а й тренуватися вдома. Кращим способом є спів перед дзеркалом. Відстежувати правильне положення рота необхідно до тих пір, поки рух не стане автоматичним.

субота листопад 30th, 2019
  • 0
Category: Статті