ПозвонитьПозвонить
Viber BotViber Bot
Telegram BotTelegram Bot
InstagramInstagram

Про голос в цілому людям відомо досить багато


Про голос в цілому людям відомо досить багато, досить заглянути в Інтернет або почитати літературу.

Людина ж, яка вирішила зайнятися вокалом, цікавити буде, звичайно, в першу чергу, саме свій – рідний, милий і коханий (або бридкий, противний, жахливий – до занять вокалом чути про власний голос доводиться всяке), чи не так?

Якщо ви дійсно збираєтеся почати навчання вокалу, то потрібно просто зайнятися вивченням власного голосу, та й все! Можливо, у вас виникло питання: «А навіщо?». Річ у тім, щоб перемагати в спортивних змаганнях, потрібно довго і наполегливо тренувати … то, що спочатку необхідно дізнатися – свої спортивні якості, вокал – це якісна зміна голосу, що досягається спеціальної вокальної тренуванням, так що перед тим, щоб дізнатися «як тренувати», потрібно знати, «що тренувати».

Отже, ваш власний голос, який ви збираєтеся піддати вокальним тренуванням, володіє якимись якостями. Відмінно, тоді продовжимо твердженням, що ВАШ ГОЛОС абсолютно унікальний серед інших. Так-так, хоч би яким недосконалим або, навпаки, чудовим він не був, його вокальна унікальність доведена. Як відбитки пальців. Запитайте, а як же артисти-аматори?

Наша вокальна унікальність занурена природою в певні рамки: сила голосу не безмежна, свої параметри має висотний діапазон, і навіть тембр може перебувати лише в певних рамках. Розвинений вокальний голос відрізняється від нерозвиненого всього лише тим, що його параметри знаходяться недалеко від максимально можливої ​​точки свого стану, в той час як параметри голосу нерозвиненого – де-небудь в середині такий «шкали».

Візьмемо, наприклад, найважливішу характеристику вокалу – діапазон голосу. Звичайна людина використовує в житті всього октаву або дециму, а хороший співак володіє вже більш ніж двома з половиною октавами, тобто його діапазон в 2-2,5 рази більше. Правда, для будь-якої людини існує межа розвитку вокального діапазону, один і три октави потягне, а інший ледь зможе отримати півтори, але тут вже нічого не поробиш.

Те ж можна сказати і про інше вокальному властивості – силі голосу, правда, вимірюється вона в інших одиницях. Єдине властивість голосу, яке практично не піддається зміні – тембр. Він і є 90% тієї індивідуальності, яка притаманна кожній голосу, але навіть тембр можна чуть-чуть, в невеликих межах, змінювати. Заняття вокалом змінюють його, як правило, в кращу сторону.

Педагог по вокалу в школі вокалу при першому ж вокальному занятті обов’язково дізнається стан параметрів вашого голосу на даному, початковому етапі, але це можна зробити і самостійно, важливо знати, що саме з вокальної точки зору є основним, а що не так значно, повз чого можна пройти, а повз чого не можна. Якщо ви хочете змінити свій голос в кращу сторону, то, погодьтеся, непогано було б мати уявлення про його сьогоднішніх можливостях, тоді стане ясно, від чого відштовхуватися, що розвивати і наскільки.

Так, наприклад, сила вашого голосу не має значення на початковому етапі занять вокалом, вона розвинеться в процесі цих занять, тому люди, які мають від природи голос невеликої сили, можуть не турбуватися, це не завадить. Всі параметри голосу піддаються виправленню (якщо це потрібно) і розвитку при навчанні вокалу, було б бажання.

Муза-дійсно надихає!

субота листопад 30th, 2019
  • 0
Category: Статті