Співаки, як і будь-які професійні музиканти, повинні вміти читати ноти з листа.  Даний навик дає можливість швидко зорієнтуватися в ситуації, коли необхідно заспівати твір, не вивчаючи його тривалий час.

Досвідчені вокалісти кажуть, що читати ноти потрібно вміти так само, як читати книги.  Не варто думати, що навчитися цьому можна «відразу».  Адже щоб навчитися швидко читати книгу, вам потрібен не один місяць.  Так само і тут.  Необхідно не тільки регулярно відвідувати курси вокалу, але й тренуватися вдома.

Кілька рекомендацій

Щоб прискорити набуття навичок читання нот, дотримуйтесь таких правил:

* Починайте з найпростіших творів.  У дитинстві ви навчалися читати спочатку просто слова, потім пропозиції, потім короткі казки і т.д.  Так само і уроки вокалу для початківців починаються з читання нот репертуару 1-го класу музичної школи.

* Пробуйте дивитися вперед на кілька тактів і представляти, що будете виконувати.

* Не зайвим буде почитати посібники з навчання читання нот.  Там можна знайти покрокову програму і вправи, розставлені в потрібній послідовності: від простих до складних.

В ті дні, коли ви не відвідуєте уроки вокалу, намагайтеся вдома проспівати по нотах хоч кілька невеликих творів.  В інтернеті ви можете знайти спеціальні сайти, на яких розміщені ноти і аудіозаписи творів, щоб ви могли розуміти, чи правильно відтворюєте звук чи ні.  Головне в набутті навичок читання нот – постійна практика.  Згодом ви навчитеся не тільки відразу визначати ноти і «чути» внутрішнім голосом як їх потрібно відтворити, але і бачити їх на два-три такти вперед і представляти, як твір буде звучати далі.  Це роблять всі професійні співаки.

п'ятниця листопад 20th, 2020
Category: Статті