ПозвонитьПозвонить
Viber BotViber Bot
Telegram BotTelegram Bot
InstagramInstagram

Частина третя – сила звуку. Які жанри лікують, а які калічать


Можливість видавати звуки різних частот дана людині самою природою. Під час розмови, співу, шепоту, що видається голосовим апаратом, звук вібрує, створюючи звукові хвилі не тільки в повітрі, але і всередині нашого тіла. Діапазон звуку від 64 до 1300Гц. Зазвичай чоловічі голоси «вміщуються» приблизно 2,5 октави, а жіночі перевищують 3 октави. Кожна людина має свої обертони, що роблять її голосом унікальним. Звичайно, найбарвистішими голосами володіють оперні співаки.
Сила голосу, як і сила звуку, вимірюється у децибелах. У відомих співаків сила звуку сягає 110-130 дБ. Це найпотужніший інструмент, вплив якого ми сприймаємо не лише вухами, а й усім тілом. Коли, перебуваючи в залі для глядачів у публіки «йдуть мурашки» по тілу, це результат не тільки емоцій, але в деякій частині впливу звукових хвиль на тіло.
Про те, що музика «лікує душу», ми всі чули не раз. Однак, як з’ясувалося в результаті досліджень, цілющими властивостями має далеко не весь вокал. Було створено групу, до складу якої увійшли психологи, терапевти та музикознавці. Предметом дослідження стали:
– важкий рок,
– естрадний вокал,
– поп-жанр,
– академічний вокал.

Виявилося, що академічний та естрадний вокал отримали максимальну кількість балів за 10-бальною шкалою у плані позитивного впливу на психологічний та фізичний стан людини, рок – мінімальний, а поп-жанр зайняв проміжне становище. У цьому вплив звуку співу цих жанрах оцінювалося як на слухачів, а й у самих виконавців. І саме на співаків вплив їхнього співу найсильніший.
Це пояснює, чому в більшості випадків виконавці академічного та естрадного вокалу живуть набагато довше, володіють кращим фізичним і психічним здоров’ям, ніж співаки «важких» жанрів, які у свою чергу практично всі страждають на душевні розлади, що часто виливаються в негативний спосіб життя.
Так що якщо хочете бути здоровим, сповненим енергії та життєрадісним – запишіться на уроки вокалу. Наша музична школа для дорослих чекає на вас.
Як курси вокалу можуть вплинути безпосередньо на фізіологію, розглянемо у наступній статті.

п'ятниця грудень 24th, 2021
Category: Статті