Цілюща здатність музики на прикладі людей, які перенесли інсульт
З минулих статей, розміщених на сайті школи вокалу Муза, ми дізналися, як різна музика впливає на наш мозок, тіло, властивості характеру. З усього написаного, можна впевнено робити висновок: вплив музики на наш організм величезне! А чи здатна вона допомогти нам впоратися з недугами?
Цим питанням зайнялися американські вчені. І так як в даній серії статей наша вокальна школа намагається розібратися про вплив музики саме на роботу мозку, ми вивчимо дані про здатність класичних музичних творів допомогти людям з порушенням мозкової діяльності – жертвам інсульту.

Експеримент
Результати описаного нижче дослідження були опубліковані на інформаційному порталі Американської асоціації трудотерапії.
В експерименті взяли участь шістнадцять пацієнтів, які перенесли інсульт правої півкулі мозку. Вивчався вплив на здатність зосереджувати увагу і активувати візуальне сприйняття таких зовнішніх факторів як:
* білий шум,
* класична музика,
* повна тиша.
Отримані результати вчені фіксували за допомогою спеціальної візуально-аналогової шкали (ВАШ), яка зазвичай використовується, щоб визначати ступінь інтенсивності больових відчуттів.
Спочатку, очікувалося, що здатність до візуалізації і концентрації уваги буде більшою, при знаходженні учасників експерименту в тиші. Але з’ясувалося, що кращі результати були отримані при звучанні класичної музики. Музичні твори активували роботу ділянок мозку, що відповідають за візуальну пам’ять і концентрацію уваги.

Висновок
Класична музика має реабілітаційні властивості.
Саме тому уроки вокалу рекомендуються дітям і дорослим, які мають порушення з концентрацією уваги, пам’яттю, мовою.

четвер березень 4th, 2021
Category: Статті