ПозвонитьПозвонить
Viber BotViber Bot
Telegram BotTelegram Bot
InstagramInstagram

Як музика впливає на наш мозок і нервову систему. Частина друга


Вплив фонової музики на креативне мислення

Багатьом з нас доводиться робити монотонну роботу, яка особливого задоволення не доставляє, але виконання вимагає. Згадайте, як часто вам доводиться виконувати одні й ті ж завдання день у день. Ви вставляєте навушники у вуха, вибираєте список відтворення, робите гучність нижче, і натискаєте «play». Так роблять багато учнів школи вокалу.

Чому?

У більшості випадків, прослуховування тихої музики у вигляді шумового фону відбувається, коли необхідно активізувати роботу правої півкулі мозку, що відповідає за «схоплювання» реальності у всьому її багатстві, з’єднання неоднозначністі і суперечливісті і формування багатозначних контекстів. Іншими словами, необхідно обробити досить складну для сприйняття інформацію і використовувати її для створення чогось нового, творчого та креативного. Це хороший спосіб, що дозволяє зосередитися працівникам розумової праці, зокрема тим, чия професія пов’язана з необхідністю творчого підходу і наявності креативного мислення. Педагог по вокалу використовує даний метод для складання плану роботи, маркетолог для проекту, бухгалтер для зведення балансу і т.д.
Неголосна музика в таких випадках виступає таким собі каталізатором прояву творчих здібностей. По дії, вона схожа із середнім рівнем шуму, який ускладнює процес обробки інформації.

Ускладнює? А як допомагає?

Фоновий шум дійсно створює певні перешкоди для можливості зосередитися, і тому стимулює роботу мозку, налаштовує на креативний режим роботи і творче мислення. Вирушаючи на уроки вокалу, ви можете прослухати тиху музику по дорозі, і налаштувати себе на творчий лад.
Даним феноменом пояснюється причина, по якій громадські заклади, де грає тиха музика (кафе, ресторани, літні майданчики) залучають творчих і креативних людей. А закладу з гучною музикою (дискотеки, концерти) – людей активних в фізичному плані, дієвих, рухливих.
Гучна музика надто перевантажує мозок. Йому доводиться витрачати багато енергії, щоб абстрагуватися від шуму, як від відволікаючого чинника. В таких умовах якісно обробити інформацію мозок не може.
А де ж може допомогти гучна музика? Розглянемо це в наступній статті.

понеділок січень 18th, 2021
Category: Статті