В даний час молоді контратенор є одними з найбільш яскравих зірок в світі вокалу. Хоча до 20 століття історія співаків з такими даними була досить сумною.
Їх здатності просто заворожують. У перші секунди виконання навіть не віриться, що такий вокал, що піднімається до верхніх нот, який зазвичай притаманний жіночому сопрано, можуть видавати чоловіки.

Зараз провідні концертні зали і театри опери намагаються всіма силами завоювати виконавців з такими можливостями. Це Ентоні Костанцо, визнаний французькою газетою Mоnde «ідеальним голосом», Беджун Мета – номінант на премію «Греммі», Йестін Девіс – володар «Греммі» і двох «Грамофон».

Їх виконання неможливо забути. Але доля виконавців з таким талантом ще в недавньому минулому була не такою яскравою і щасливою.

Похмуре минуле

Багато партій, виконувані зараз перерахованими вище вокалістами, писалися в 17-18 століттях для Карла Кидки (відомого під псевдонімом Фарінеллі) і для його «друзів по нещастю». З волі долі вони змушені були відвідувати уроки вокалу для дітей, і були кастровані для збереження високого голосу примусово до моменту досягнення статевої зрілості. Зараз нам важко повірити, що «в ім’я мистецтва» могло творитися таке варварство. Але це факт.

Дана міра дозволяла забезпечувати виконавців сопрано для європейських капел і палаців. Адже в той момент діяв указ святого Павла, про те, що жінки в стінах храмів повинні дотримуватися тиші і не мають права навіть виступати на підмостках. Жіночі партії в опері повинні були виконувати кастрати. Деякі з них (той же Фарінеллі) користувалися надзвичайною популярністю у публіки, але викликали відторгнення в соціумі, сприймаючись як «третю стать», або «недоженщіна».

Світлі перспективи

На щастя, ми живемо в інший час. І сьогодні чоловіки, що володіють таким талантом, не є жертвами насильства. Їх здібності унікальні і ще не до кінця вивчені вченими. Але якщо вони є – це незаперечний доказ відвідувати заняття з вокалу і розвивати свій талант. Сучасні провідні композитори пишуть для контратенор нові твори. А знамениті продюсери нишпорять в пошуках таких талантів.
1894

вівторок липень 7th, 2020
Category: Статті