ПозвонитьПозвонить
Viber BotViber Bot
Telegram BotTelegram Bot
InstagramInstagram

Ох вже ці приголосні! Як їх співати, не спотикаючись?


Серед багатьох вокалістів усталилася думка, що мелодію легше проспівати на голосний звук вокалізом, ніж повноцінно співати словами.  Приголосні звуки створюють деякі проблеми: складно співати інтервали, напружується горло, збивається інтонація, страждає легато.  Якщо відвідуючи заняття з вокалу, ви стикалися з такою ж проблемою, ця стаття для вас.

Мелодія – царство голосних звуків

В основі кожної ноти лежить голосний звук.  Відповідно, мелодія сприймається як потік голосних.  Власне, так і потрібно представляти мелодію в процесі розучування арій.

Починаючи освоювати вокал, заняття можна чергувати з вправами, коли ви говорите як актор старовинного драматичного театру – по-особливому розтягуючи звуки.  Раніше актори говорили так, що їх прекрасно чули без звукової апаратури глядачі задніх рядів.  Акцент на звучанні голосних і резонанс в тілі несли такт в зал.

Можна почати освоювати естрадний вокал, співаючи тільки голосні звуки з музичної фрази.  Наприклад: «Аве Марія» – «А-е-а-і-і-а».  Після декількох таки распівок набагато легше буде заспівати реальний текст.

Чіткість приголосних

Часто уроки вокалу для початківців супроводжуються проблемою, коли вокаліст «спотикається» на приголосних.  Це відбувається через прагнення до чіткої дикції.  З одного боку таке бажання похвально, але часто воно досягається за рахунок надмірного напруження.  Можна трохи дозволити собі перебільшення приголосних звуків. Вони не повинні співатися з напругою, інакше такий спів призведе до зайвого тонусу м’язів голосового апарату.

Чіткі приголосні і хороша опора

Кожен репетитор з вокалу не дарма так багато уваги приділяє співочій опорі.  Повітряний потік народжує звук.  Не потрібно думати, що дихання формує тільки голосні, а приголосні – це результат роботи губ і язика.  При правильному диханні приголосні «лягають» на повітряний потік, не перериваючи його.

За правилами орфоепії, розподіл на склади в більшості випадків відбувається з приголосних звуків.  Це ми чітко засвоїли в школі.  Тому часто недосвідчені вокалісти, вже перед співом складу, який починається з приголосної, напружують м’язи гортані і мову.  Краще уявляти, що склад починається з голосної: «Чом ти не прийшов».  Так дихання не буде збиватися.

середа грудень 9th, 2020
Category: Статті