ПозвонитьПозвонить
Viber BotViber Bot
Telegram BotTelegram Bot
InstagramInstagram

Особливості співочого дихання


Уроки вокалу для початківців завжди починаються з того, що учневі пояснюється наскільки важлива для красивого співу постановка дихання.  Дихання професійного співака відрізняється від дихання інших людей тим, що вдих короткий і різкий, а видих тривалий.  І тривалим він повинен бути настільки, щоб вистачило заспівати необхідну фразу.

Процес людського дихання автоматичний.  Ми робимо це несвідомо.  Але тільки не співаки під час виконання, вокаліст чітко контролює роботу діафрагми і м’язів преса.  Цей навик набувається в школі вокалу Київ.

Типи дихання

Розрізняють такі типи фізіологічного дихання:

* Ключичне.  При цьому типі задіюються м’язи в області плечей, тому при вдиху плечі піднімаються, а живіт втягнутий.  Таке дихання для співу не підходить.  Воно не дозволяє проконтролювати і відрегулювати обсяг і швидкість видиху.  Виходить стислий звук і малорухливий голос.

* Грудне.  В даному випадку працюють в основному міжреберні м’язи, піднімаються плечі і грудна клітка.  Живіт втягнутий.  Таке дихання характерно для жінок в повсякденному житті.  Цей тип теж не підходить для співу, так як при ньому напружені м’язи горла і обмежена рухливість гортані.

* Черевний (дифрагмальний).  Активно працюють м’язи діафрагми, живіт надувається при вдиху і здувається при видиху.

* Змішане (грудне і черевне).  Активно працює грудна клітка, діафрагма і м’язи преса.

Курси вокалу включають вправи, розвиваючі навик ніжнерёберного діфрагматичного дихання, при якому під час вдиху розходяться нижні ребра і випинається живіт.  Таке дихання дозволяє вокалісту набрати великий обсяг повітря і зробити пластичний видих.  При цьому м’язи горла НЕ затискаються, а гортань зберігає рухливість.

Дихання – головний інструмент співака

«Робочий» інструмент вокаліста складається з трьох основних частин:

* Дихальний апарат,

* Артикуляція,

* Гортань.

Дихальний апарат включає м’язи, задіяні при вдиху і видиху, бронхи, легені, трахею.  Педагог по вокалу навчає правильно використовувати весь перерахований вище комплекс під час виконання партій: контролювати глибину вдиху і плавність видиху, формувати потрібний звук, направляючи його в резонатори, ставити опору.

п'ятниця жовтень 23rd, 2020
Category: Статті