ПозвонитьПозвонить
Viber BotViber Bot
Telegram BotTelegram Bot
InstagramInstagram

Співати по нотах.  Як цьому навчитися?


Нотна грамота – сольфеджіо – це базова дисципліна будь-якого напрямку музичного мистецтва.  Дослівно «сольфеджіо» означає «читання з листа».

Уроки вокалу для початківців в обов’язковому порядку включають навчання нотній грамоті.  Ваша мета – поглянути на нотний стан і зрозуміти, що і як співати.  Для цього буде потрібно досягти наступних цілей:

* Довести до автоматизму навички визначення розташування нот.

* Навчитися чути і читати ритм по нотах.

* Навчитися акапельного співу як окремих звуків, так і їх послідовності.  Координувати слух і голос так, щоб кожна нота була заспівана правильно.

Як це зробити

Вокал для початківців вимагає вивчення написання нот.  Підійде будь-який підручник з сольфеджіо.  Запам’ятовуйте, як і на якому рядку пишуться ноти.  Не думайте, що зробите це за кілька днів.  Навик визначати з одного погляду, на якому рядку розташовується нота, формується кілька тижнів.

Вчитися читати ритм необхідно під керівництвом педагога з вокалу.  Читання ритмічних малюнків необхідно довести до такого рівня, коли ви дивитеся на формулу і «чуєте» в уяві як проспівати або простукати її.  У вашому мисленні сформується почуття ритму не раніше ніж через три-п’ять місяців після того як ви почнете відвідувати курси вокалу.

І тепер підійдемо до найскладнішого – навчитися відтворювати ноти.  Успіх даного підприємства і обсяг витрачених сил залежить від таких факторів як:

* Наявності і рівня розвитку слуху,

* Старанності,

* Досвіду педагога.

Буває так, що вокаліст правильно і чисто відтворює окремі звуки, а всю композицію фальшиво.  Може потрапляти в певні ноти, а в ноти вище або нижче вже немає.  Щоб це виправити, необхідно працювати над розширенням голосового діапазону.

Є випадки, коли учень взагалі не може визначити, яка прозвучала нота вище, а яка нижче, і навіть приблизно відтворити потрібний звук.

Самостійно розвинути слух і навчитися правильно відтворювати ноти, дано дуже маленькому відсотку людей.  Їх ще називають «самородками».  Тим більше що люди з нерозвиненим слухом не завжди чують, чи потрапляють вони в ноти чи ні.  Тому цим питанням має займатися вчитель вокалу Київ.

Безумовно, працювати над навичкою читання нот необхідно і самостійно.  Детальніше поговоримо про це в наступній статті.

п'ятниця листопад 13th, 2020
Category: Статті