Між слуховою чутливістю до різних частот і наявністю в голосі певних обертонів є зворотній зв’язок. Уроки вокалу для початківців припускають роботу над постановкою голосу в акустичних умовах, коли викладач по вокалу чує вас «наживо» і акомпанує вам. Починаючий вокаліст вчиться керувати голосом в таких рамках.

Коли доходить до співу в мікрофон, голос, який вокаліст чує з колонок, здається чужим. Звичайний зв’язок між вилітаючим з рота і чутними вухами звуками порушується. Об’єктивно оцінити власне звучання починаючому вокалісту важко. Виникає внутрішній емоційний дисонанс. Вокаліст намагається «маневрувати голосом» і порушує відпрацьовану з педагогом техніку. Внаслідок цього виникають зажими.
Порушення зворотнього зв’язку можливо ще в одному випадку: коли вокаліст працює в студії під час запису фонограми і чує себе через навушники. Ефект навушників, теж вперші рази бентежить.

Що робити?

Заспокоїтися. Згодом «мікрофонний ефект» проходить. Школа естрадного вокалу дає вам можливість навчитися управляти своїм голосом в будь-якій ситуації і пристосовуватися до ефекту колонок і навушників.
Ми співпрацюємо з грамотними звукооператорами, які вміють оптимально налаштувати монітори і навушники так, щоб співак міг продукувати той тембр, який він чує.

четвер липень 16th, 2020
Category: Статті