Ми живемо в період, коли візуальні переваги публіки формуються глянцевими обкладинками популярних журналів і телепередач за участю зірок. Складається враження, що запорука успішної кар’єри вокаліста криється в хороших зовнішніх даних.

Особливо це стосується жінок. Якщо Бог нагородив співачку красою, то її вокальні здібності відсуваються на другий план. А іноді і зовсім основою кар’єри вважають зовнішність.

Знамениті фірми грамзапису погіршують ситуацію, часто використовуючи для «розкрутки» співака (навіть якщо на записи класичний оперний вокал), ті ж технології, що і для поп-виконавців: синтез зовнішності і музики.
Дана стратегія відлякує людей, які хочуть записатися на уроки вокалу для початківців. Під впливом суспільних стереотипів, вони вважають, що, не володіючи чудовою фігурою і ляльковим обличчям (для жінок) або вольовим підборіддям, накачаними м’язами і брутальним видом (для чоловіків), співоча кар’єра їм не світить.

Поговоримо відверто: так чи важлива зовнішність?

Не будемо лукавити: так вона важлива. Якщо брати суху статистику, то переважна більшість контрактів із знаменитою фірмою Sony, підписані зі співаками, яких сміливо можна зарахувати до армії секс-символів. Про це можна судити по рясно ілюстрованим буклетам, що додається до дисків, де співаки позують в туалетах, явно підкреслюють їх сексуальність. Навіть дебютний диск юної піаністки, яка виконує Шопена має такий буклет.

Але чи дійсно ці люди в житті такі, як на картинках або на екранах телевізорів? У більшій частині не так! Це робота стилістів, гримерів, перукарів.
Та ж юна виконавиця Шопена Ольга Шепс в звичайному житті звичайнісінька дівчина. У своїх інтерв’ю вона підкреслює: «Головне – це здібності. І про це не повинні забувати ні самі виконавці, ні критики, ні слухачі ». Адже найпрекрасніший, до дрібниць продуманий образ, «розвіється», коли виконавець почне співати непрофесійно і фальшиво.

Але все ж, естрадний вокал зобов’язує співака стежити за своєю зовнішністю: бути охайним, мати приємний зовнішній вигляд. Саме приємний вигляд, а не володіти «неземною красою». Для цього існують конкурси краси. А в естраді, як б не рекламувалася зовнішність, головним залишається голос і манера виконання.

Наша музична школа Київ, практикує філософію різнобічного розвитку учнів. Ми не тільки даємо уроки вокалу, а й вчимо правильній поведінці на сцені, працюємо над підвищенням впевненості і самооцінки, створенням правильного образу. І сукупність всіх цих факторів, поряд з доданими вами зусиллями, дозволить завоювати визнання публіки.

вівторок червень 30th, 2020
Category: Статті