Чим корисні уроки вокалу для дітей віком 3-4 роки

Опубліковано 30 Листопада, 2019

Спів один з основних способів висловити свої почуття і емоції (якою б настрій – позитивний чи негативний – вони не несли), так, щоб не напружувати оточуючих, а ще й принести їм задоволення. Тому даний вид творчості виник ще в доісторичні часи і вбудований в глибинне підсвідомість людини. З самого народження людина сприйнятлива до співу. Кращий спосіб заспокоїти малюка, що плаче – це заспівати йому колискову. Як тільки дитина навчилася хоч якось володіти своїм голосовим апаратом, він починає «муркотіти» собі під ніс  мелодії які йому сподобались. Так він передає свій стан, коли йому весело, або він хоче спати і сам себе заколисує.У віці трьох-чотирьох років діти вже запам’ятовують масу нескладних музичних творів і з радістю виконують їх перед публікою. Для них це відмінний спосіб проявити свої здібності, виразити емоції і заслужити схвалення оточуючих, що благотворно впливає на розвиток самооцінки. Тому уроки співу є невід’ємною складовою дошкільного виховання.Однак встановлені програмою кількость годин, відведених на спів в дошкільних установах, для багатьох дітей недостатньо. Малюкам, які мають проблеми з розвитком мови, самоконтролем, дисципліною, концентрацією уваги і т.д. рекомендується відвідувати вокальну школу для дітей. А якщо дитина творча, любить співати, виступати, то це просто необхідно зробити якомога швидше, щоб не шкодувати все життя про те, що дорогоцінний час, коли дитина «горіла» бажанням стати артистом, було втрачено.

У чому саме полягає користь

Уроки вокалу для дітей 3-4 років не тільки розвивають почуття ритму і слух, вони добре впливають на розвиток:

• Пам’яті. На уроках вокалу потрібно запам’ятовувати мелодію, текст, в якому місці зробити паузу, в якому ритмі слід співати.

• Мовніиактивності. Потрібно чітко і правильно промовляти слова. І проспівати їх дитині набагато легше, ніж просто сказати. Саме тому заняття співом показані дітям із заїканням і проблемами мови.

• Здібності до імпровізації. У дитини є можливість внести у виконання твору свою «родзинку». Додати звук, жест, покласти слова на музику якось по-своєму.

• Правильного дихання. В процесі співу необхідно порівнювати глибину дихання з паузами. Це розвиває дихальний апарат і сприяє його зміцненню. Дуже корисно для профілактики виникнення респіраторних захворювань.У наступній статті ми більш детально поговоримо про вплив уроків співу на фізичний і емоційний розвиток дітей.

Муза-дійсно надихає!