Як музика впливає на наш мозок і нервову систему. Частина перша

Опубліковано 13 Січня, 2021
Як музика впливає на наш мозок і нервову систему.  Частина перша

В даний час налічується 17 основних музичних жанрів, розбитих на кілька сотень музичних піджанрів.  І кожна людина має свій унікальний музичний смак.  Хтось любить фрі-джаз та рок-н-рол, а хтось, панк-рок і хаус.

Можна багато розмірковувати про роль музики в житті людини і розвитку людства як такого, про те, що дають уроки співу і чому всі люди співають, навіть якщо їх діяльність ніяк не пов’язана з музичним мистецтвом і вони ніколи не відвідували курси вокалу.

Ми вирішили детально розглянути питання про вплив музики і власне занять вокалом, на роботу нашого мозку і нервової системи.  Тому пропонуємо вам ряд статей на цю тему.

Музика і настрій

Музика несе сильний емоційний заряд.  Зараз психологи активно вдаються до музикотерапії, завдяки її впливу на стан нервової системи.

Реакція нервової системи на веселу і сумну музику виявилася в ході експерименту.  Учасники слухали музику і їм показували фото людини в спокійному стані (без емоцій на обличчі).  Учасники говорили, що людина щаслива або нещасна, в залежності від того, веселу чи сумну музику до цього прослухали.

Зіставлення емоцій

Є думка, що для підняття настрою потрібно прослухати веселу пісню.  Але це не зовсім вірно.  Емоції, які проявляються під впливом музики, бувають:

• відчутими,

• сприйнятими.

Це означає, що людина може сприйняти емоцію, яку хотів передати автор твору, навіть в тому випадку якщо ніколи не відчував її в реальному житті.  Наприклад, відчути стан горя і навіть заплакати, слухаючи певну арію.  Хоча в житті стан горя йому переносити не доводилося.  Це буде сприйнята емоція.

Але якщо зараз реально психологічний стан і характер музичного твору кардинально різняться, музика може погіршити стан.  Наприклад, веселі пісні при депресивному розладі тільки введуть людини в ще більший ступор.  А ось сумні мотиви допоможуть повернути відчуття реальності, єднання зі світом, яскравості почуттів.  Це приклад, відчутих емоцій.  І коли вони відчуті і чітко визначені, легше працювати з їх виправленням, поступово знімаючи емоційне навантаження, переходячи від сумних мотивів до нейтральних і поступово життєрадісним.

У наступній статті ми розглянемо, чому багатьом людям потрібна наявність фонового шуму для того, щоб зосередитися, і чи варто вдаватися до такого прийому.