Страх сцени – це жахливе відчуття, яке виражається підвищеною пітливістю, тремтінням в руках і ногах, подкашування колін, заїканням і т.д.  Але найогидніше – це хвилювання, яке може привести до забування тексту.

Страху сцени схильні не тільки учні школи вокалу для початківців.  Це природний стан навіть для визнаних артистів з величезним досвідом.

Що радять психологи

Найдієвішим способом уникнути страху сцени, є ретельна підготовка.  Потрібно не тільки ідеально відрепетирувати виступ, але і продумати, як вести себе в ситуаціях, які можуть виникнути несподівано.  Наприклад, що відповісти на питання, які можуть надійти від слухачів, або на їхні репліки із залу.

Психологи стверджують, що одна хвилина мови зі сцени, вимагає не менше п’яти хвилин підготовки.  Потрібна людина, яка може вас вислухати.  Безумовно, найкраща кандидатура – педагог по вокалу.

Але навіть якщо ви абсолютно впевнені, що добре знаєте текст і зможете відтворити його, якщо вас розбудити о 3 годині ночі, можуть виникнути інші страхи:

* Що ваші жести безглузді,

* Ви погано будете рухатися,

* Не дуже яскраво виглядати і т.д.

В такому випадку просто доведеться перебороти стрес.

Як це зробити

Отже, найголовніше – це усвідомити, що ви боїтеся.  Це вже зменшить страх.  Не варто «відганяти» його, намагаючись не думати про майбутній вихід на сцену.  Створіть в уяві картину вашого виступу.  У всіх дрібницях: від виходу з-за лаштунків до повернення за них.  Програйте картину кілька разів.  Незважаючи на те, що цього не сталося в реальності, а тільки в уяві, мозок стане сприймати це як реальність, як звична справа, і рівень тривоги знизиться.

Буде дуже добре, якщо вчитель вокалу перед виступом організовує репетицію на цій сцені.  Щоб ви могли звикнути до неї і освоїтися.

Коли вже стоїш на сцені

Якщо, вже перебуваючи на сцені, ви виявите, що у вас трясуться коліна і руки, на кілька секунд постарайтеся максимально посилити це відчуття.  Сильно напружте всі м’язи.  Після цього тремтіння зменшиться.

Даний ефект пояснюється тим, що ви власними зусиллями посилили тремтіння, тобто змогли її контролювати.  Значить, вона вам підвладна.

Виберіть в залі одного слухача, який здасться вам найбільш симпатичним і доброзичливим, і «подаруйте» пісню конкретно йому.

п'ятниця березень 26th, 2021
Category: Статті