Лауреат першого ступені міжнародних фестивалів «Morning Star» м. Банско, Болгарія,
«Діамант Карпат» м. Яремче,
«Звездная Волна» с. Міжводне,
«Зіркам назустріч» м. Красноперекопськ,
«Jugend Vocal Wettbewerb» м. Барнаул, Росія, брала участь в церемонії відкриття 9-их Всесвітніх хорових ігор в Сочі.
Закінчила Дитячу школу мистецтв по класу гітари, Краснодарський державний інститут культури за спеціальністю музичне мистецтво естради та Студію з підготовки акторських кадрів при НЗАУНХУ імені Г. Г. Верьовки.
Старт викладання: 2019 рік
Я – меломан, і це проявляється не тільки в тому, що слухаю різножанрову музику, але і в тому, що я її виконую.
Зараз мій топ-артистів, пісні яких на повторі – це групи «Nothing But Thieves», «Twenty One Pilots», «Three Days Grace», «Radiohead», дуже люблю «Hurts» і James Blake. Півроку тому більшу частину мого плейлиста займали народні та фольклорні пісні. І, звичайно, королеви вокалу, якими неможливо не захоплюватися: Whitney Houston, Beyonce, Christina Aguilera, Jennifer Hudson, Jessie J – вони прописалися в моєму плеєрі на постійній основі.
Наразі я солістка рок-гурту «IN.VADE», з яким ми активно працюємо над новим альбомом. Виступала в складі Ансамблю народної пісні та побутового танцю «Громиця», три роки працювала в Краснодарській крайовій філармонії імені Г. Ф. Пономаренко солісткою естрадного-симфонічного оркестру, а також в естрадному тріо «Лед и Пламя» і хорі Краснодарського краю – колективах філармонії.
Найцікавіше мені працювати з учнями, які люблять музику, зокрема вокальну, і щиро хочуть бути до неї причетні. Діти це або дорослі, аматори або професіонали – питання другорядне.
Навчитися співати може кожен! Головне – це бажання, прагнення і працьовитість, адже навчання вокалу – досить довгий і складний процес. Хороші дані від природи дозволяють домогтися результатів швидше, але без систематичних занять так і залишаються просто даними. Формула «10% таланту і 90% праці» актуальна для будь-якої справи, в тому числі і для вокалу.
З технічного боку, основа вокалу – це, звичайно, правильне дихання, чиста інтонація, вільне тіло, але потрібно пам’ятати, що спів – не спорт, а мистецтво, а вокаліст – творець. Важливо бути відкритим, дозволяти собі відчувати, проживати і віддавати різні емоції, приймати себе і свій голос. Деякі вокальні проблеми,такі як нечиста інтонація, боязнь високих нот, гугнявість, народжуються через затискання та комплекси, якихось рамок, які ми ставимо собі. Тому на моїх заняттях ми будемо ще і трохи займатися терапією: такий підхід дає більш швидкі і помітні результати, але, найголовніше – вириває проблему з корінням.
Я займалася у різних вокальних майстрів, які працюють за методиками Сета Риггса, Бретта Меннінга, Estill Voice Training, вчилася естрадному, народному і фольклорному співу, зараз освоюю екстрим-вокал, і я вважаю, що найкраще працює мікс різних методик, адаптований під конкретного учня і конкретну проблему. Є базові речі, однакові для всіх вокалістів, але навіть їх кожному учневі потрібно пояснювати по-різному, адже всі ми дуже індивідуальні.
Я завжди допомагаю учням з вибором репертуару, але вважаю, що ніхто краще нас самих не знає, яку пісню ми хочемо заспівати, що нам подобається і відгукується. Я можу підказати виконавців або порекомендувати пісні, які, на мій погляд, підійдуть, але наполягати ніколи не стану – пісня має виконуватися із задоволенням. Інша справа, коли учень-початківець береться за технічно складний твір, яке поки що не по зубах – це як читати англомовну літературу в оригіналі, знаючи англійську на рівні А1. У будь-якій справі потрібна поступовість.
Всі мої учні показують результати: хтось швидше, хтось трохи повільніше – впливають різні фактори. Найяскравішим прикладом в моїй практиці, мабуть, був хлопець, який зовсім не міг чисто інтонувати, і, що найважливіше, часто цього не розумів і не помічав. Ми починали з розвитку слуху, шукали окремі ноти граючи в «тепло-холодно» і дуже багато аналізували. За півтора місяця був гідний результат, який був би неможливим без старанності і великої самостійної роботи учня. Ще одна моя учениця – жінка 55 років, яка ніколи не займалася музикою – через три тижні занять записала на студії пісню до річниці весілля з чоловіком:)