Без критики не буває творчості.  Їй піддавалися всі виконавці і в усі часи.  І від цього нікуди не дінешся.  Тому важливо навчитися сприймати критику правильно.

Педагоги з вокалу вокальної школи Муза виділили три основні чинники, які потрібно прояснити вокалісту, щоб повернути все собі на користь:

* Зрозуміти, хто вас критикує,

* Як критикують,

* Навіщо їм знадобилося вас критикувати.

Хто критикує

Це можуть бути люди двох типів:

* Професіонали в цій галузі творчості.  Вони зазвичай не тільки висловлюють свою точку зору, але і дають корисні поради.

* «Фахівці», розбираються чи не краще вас.  Найчастіше говорять з розумним вираз обличчя, зазвичай підкреслюючи слабкі, на його думку, сторони і просто «смакують» свою промову.

Як критикують

Якщо мова йде про критику професіонала, людина, в більшості випадків, буде висловлювати критику доброзичливо.  У такі моменти потрібно вслухатися в кожне слово.  Адже вони на вагу золота.  Від людей, які досягли вершин майстерності у своїй справі вкрай важко добитися критики.  Їм легше промовчати або навіть просто похвалити, ніж робити «розбір польотів».

У другому варіанті, мова буде переповнена пафосними словами.  Тут слід просто посміхнутися.

Навіщо їм це знадобилося

Якщо з вами ділиться своєю думкою і зауваженнями професіонал, робить це доброзичливо і дає корисні поради – радійте.  Це безсумнівна ознака ваших перших успіхів.  Значить ви чимось «впали в душу» цієї людини, «зачепили» його, звернули на себе увагу, і він вирішив вас «підштовхнути».

Якщо вас критикує «спеціаліст», який сам досяг рівня не особливо вище вашого, просто зрозумійте, що так зазвичай роблять люди, яким не достатньо визнання.  Така критика викликана бажанням звернути на себе увагу.  І не більше.

І запам’ятайте, головний ваш критик – ваш учитель вокалу.  Його зауваження і рекомендації завжди спрямовані на те, щоб поліпшити вашу майстерність.  Адже він вкладає в вас час і сили.

середа березень 24th, 2021
Category: Статті