Навчання вокалу для дітей, з чого почати?

Опубліковано 30 Листопада, 2019
Навчання вокалу для дітей, з чого почати?

У ранньому віці у дітей активується багато талантів і можливостей. У цей період дуже важливо спрямувати енергію в потрібне русло. Спів для дітей – це один із способів звернути на себе увагу.
Якщо ваша дитина часто співає, повторює пісеньки з мультиків, любить виступати, влаштовує концерти, варто зробити акцент на розвиток вокальних здібностей і записати її до школи вокалу.

З чого ж почати навчання дітей співу?

На початку потрібно визначити рівень вокальних даних. Для цього зробіть невелику перевірку на координацію слуху і голосу. Зіграйте мелодію або дайте дитині послухати уривок пісні і попросіть повторити. Якщо вона повторює точно по нотах, значить починати потрібно з постановки дихання. Якщо з інтонуванням є проблеми, паралельно потрібно робити спеціальні вправи на розвиток слуху. Коли ви знаєте можливості своєї дитини, важливо визначитися, куди ж віддати її на навчання співу. Якщо самотужки з цим завданням ви не справляєтесь, вам допоможе професійний викладач з вокалу – саме він з легкістю визначить рівень музичного розвитку дитини.

Починати уроки вокалу слід з індивідуальних занять. Так, як спів в хорі не розкриває всі можливості голосу. А неправильний спів інших дітей може погіршити спів вашої дитини. Тихий спів на малому діапазоні загальмує розвиток голосових даних дитини.

З якого віку можна почати навчання дітей співу?
Розпочати навчання вокалу можна в будь-якому віці. Але, чим раніше дитина освоїть базові навички співу, тим краще будуть її результати. При цьому потрібно враховувати, що після мутації голосу його властивості і звучання змінюються.

Заняття вокалом підходять усім діткам, в незалежності від характеру, темпераменту і фізичних даних. Адже для того, щоб співати, не потрібно мати довгі пальці або тонку талію, не потрібно бути сильним або гнучким, навіть вміти потрапляти в ноти не обов’язково. Тому кожна дитина може знайти і проявити себе через спів. А школа вокалу та професійний педагога стануть найкращим провідником до світу музики.

Муза-дійсно нахидає!