ПозвонитьПозвонить
Viber BotViber Bot
Telegram BotTelegram Bot
InstagramInstagram

Вокал – найдоступніший спосіб боротьби зі стресом


Поганий настрій, депресія, хронічна втома?  Співайте!  Запишіться в школу вокалу для дорослих.  Уроки вокалу – найефективніший, доступний і безпечний спосіб боротьби зі стресом.

У міру того як Ковід-19 «накривав» країни світу одну за однією, ми спостерігали як люди борються з панікою і страхом за допомогою співу.  У різних кінцях світу люди виходили на балкони і разом співали.  І це давало приголомшливий ефект: підняття духу, почуття єднання, поліпшення самопочуття навіть в умовах ізоляції.

У чому ж причина такого явища?

Клінічний нейропсихолог і директор школи психології при Мельбурнському університеті Сара Вілсон провела дослідження, в процесі якого людям робили МРТ-сканування під час співу.  В результаті було виявлено, що в нашому тілі є мережа певних нейронів, які назвали «співочими».  Основна частина мережі зосереджена в мозку з розбіжністю по всьому тілу.  Виконуючи естрадний вокал, дані нейрони не тільки починають працювати, а й активують нейрони, що відповідають за емоції.

Дивно, що коли ми розмовляємо, працює лише одна півкуля мозку, а коли співаємо – обидва.

Реакція тіла

Як відомо, уроки співу позитивно впливають на роботу організму в цілому.  Наповнення легень повітрям, контроль за положенням тіла, напруга певного ряду м’язів – це така ж «аеробіка», в результаті якої активується імунна система, регенерація клітин і виділяються ендорфіни – гормони радості.  В результаті знижується рівень стресу і поліпшується настрій.

Усунення панічних атак

Панічні атаки супроводжуються відчуттям гострої нестачі повітря.  Дихання стає поверхневим і коротким, в результаті чого знижується рівень вуглекислоти в крові, так як клітини не можуть виробляти її в потрібній кількості.  Голова починає кружляти, а почуття тривоги наростає.

Курси вокалу допомагають розвинути глибоке діфрагментарное дихання, при якому поліпшується кисневий обмін в легенях, активується парасимпатична система, розширюються кровоносні судини і стабілізується тиск.  А здатність концентрувати увагу і управляти диханням, яку розвиває школа вокалу, дозволяє навчитися контролювати емоції, активуючи відповідальні за них певні частини мозку.

понеділок травень 10th, 2021
Category: Статті