ПозвонитьПозвонить
Viber BotViber Bot
Telegram BotTelegram Bot
InstagramInstagram

Вправи на розвиток вокальних регістрів


Перш, ніж переходити до вправи, нагадаю, що регістри голосу – нижній і верхній (вони ж «головний» і «грудний» або «мовний» і «фальцетний») змінюються тому, що вокаліст змінює довжину і натяг голосових зв’язок.
Отже, саме вправу на регістри:
– Виберіть 4 рядки улюбленого вірша,
– Проговоріть їх в нижньому регістрі, тобто низьким голосом,
– Проговоріть ці ж рядки високим тонким голосом, тобто в верхньому регістрі голосу,
– Чергуйте роботу регістрів – говоріть то низько, то високо.
1. Спочатку знайдемо нижній регістр голосу. Уявіть що ви хочете налякати когось страшним голосом, як роблять монстри в фільмах жахів: “Бу-у!” Потягніть цей страшний звук, спустившись до нижніх нот.
Завдання: відчути вібрації в грудному відділі, зв’язки змикаються щільно. Нам потрібна ваша найнижча нота – чим нижче, тим краще. Тому що інакше легко залишитися в розмовному діапазоні голосу, так і не включивши в роботу нижні грудні вібрації.
2. Коли ви знайшли потрібні вібрації і голос звучить страхітливо і низько, читаємо вірш. Намагайтеся, щоб кожне слово звучало низько, в вашому грудному регістрі. Чи не піднімайтеся в звичайний розмовний голос на середню частоту.
3. Далі переходимо в верхній (головний) регістр. Для цього знайдіть найвищу ноту в своєму діапазоні, яку тільки можете взяти на щільному змиканні. Згадайте, як розмовляють герої дитячих мультфільмів Уолта Діснея – наприклад, бурундуки Чіп і Дейл. Тонко, близько до писку. Уявіть, як зв’язки розтягуються на верхніх нотах і тоншають.
4. Читаємо вірш тонким мультяшним дитячим голосом. Ви можете орієнтуватися на вібрації в голові – потилиці, лобі, верхівці. Знову ж таки не спускайтеся в звичайний розмовний регістр під час читання. Кожне слово звучить високо і тонко!
5. А тепер перемикаємо регістри.
Коли у вас вийшло відчути вібрації в різних точках – наприклад, в грудях на низьких звуках і в голові на верхніх, або відчути різний натяг голосових зв’язок – тонке вгорі і щільне внизу, збільшуємо швидкість. Чим швидше ви переходите з низу на гору і назад, тим гнучкіше і вільніше ваш голос!
Сильний красивий звук виходять у тих людей, хто вивчає свій голос, як інструмент. Вправи і методики можуть лише підказати, де шукати потрібну резонації звуку, але не зроблять це за вас.
Найкраще такі вправи робити під наглядом педагога з вокалу і відвідувати уроки в школі вокалу, так як педагог виправить і підкаже всі нюанси правильного утворення звуку, без найменшого травмування ваших голосових зв’язок.

субота листопад 30th, 2019
  • 0
Category: Статті