ПозвонитьПозвонить
Viber BotViber Bot
Telegram BotTelegram Bot
InstagramInstagram

Як розвинути музичний слух?


Почнемо з того, що музичний слух – це навичка, який так само можна розвивати, як і багато інших. І більш ранній розвиток принесе якісніші результати. До нас в школу приходять дорослі люди, які прагнуть навчитися добре співати, маючи лише базове уявлення про професійний вокал. І їх спілкування починається з фрази «Я не попадаю в ноти, у мене немає слуху!». Це вже протиріччя. Якщо людина говорить про те, що він фальшивить, значить, він це чує. Висновок: перевірка на наявність музичного слуху пройшла успішно! Залишається тільки працювати в заданому напрямку.

Одного разу вранці ви прокидаєтеся і раптом ставите метою: відповідати своєму кумиру. «Так, хочу співати, як Adele!» – думаєте ви. Одне тільки це прагнення заслуговує похвали. Знали б ви, скільки потенційних якісних виконавців не дійшли до кінця шляху тільки через відсутність віри в себе! Ви собі сказали «Хочу! Буду! Зроблю! ». А розвиток музичного слуху – питання часу і техніки.

Як можна розвинути музичний слух і зробити це грамотно? Для цього потрібно почати з роботи над трьома його складовими – мелодійним слухом, ритмічним і внутрішнім.

Самий простий вид – ритмічний. Досить слухати прості мелодії, стежачи за ритмом. Можна танцювати під музику або читати вірші по складах під ритм музичної композиції, неважливо, укладається рядок в пісню чи ні.

Розробка мелодійного слуху відбувається поступово.

Самостійно з цим завданням допоможуть впоратися уроки вокалу, запозичені з Всесвітньої павутини. З них ви дізнаєтеся про такі поняття, як «інтервали», «крещендо», «модуляція», «півтон» та інших премудростях вокального світу. Розуміння їх суті сильно посприяє тому, що ви почнете не просто чути, але ще і відчувати і «бачити» музику. Розвиток музичного слуху багато в чому залежить від того, як швидко ви напрацюєте слух мелодійний.

Для розвитку внутрішнього слуху є маса вправ і хитрощів.

Найпростіше рішення – записувати себе на диктофон і потім прослуховувати те, що вийшло. Якщо відразу, під час запису, ви не помітили фальшивих нот в своєму виконанні, то при прослуховуванні отриманого аудіо-файлу вони не вислизнуть від вашого вуха.

Деякі популярні виконавці під час своїх «живих» виступів (ви, ймовірно, звертали на це увагу) затискають одне вухо. Це найвірніший спосіб перевірки свого музичного слуху. Спробуйте і ви. Запевняємо вас: якщо ви будете тренувати свій вокал, використовуючи ці невигадливі методи, чистота співу будете з кожним разом поліпшуватися.

У будь-якій діяльності самостійне виконання завдань – це лише половина успіху. Підвищити ймовірність досягнення кінцевої мети (в нашому випадку – розвитку музичного слуху) допоможуть, звичайно ж, заняття з професійними педагогами.

 

Муза-дійсно надихає!

субота листопад 2nd, 2019
  • 0
Category: Статті